Zbiór butów używanych Galeria Repassage – 1975m i CSW Zamek Ujazdowski, – 2001

Kolekcja stworzona z butów przyjaciół oddana została do dyspozycji publiczności w galerii Repassage w lutym 1975. Każda para została opatrzona nazwiskiem i imieniem byłego użytkownika. W wyniku wymiany butów, metki zyskiwały nowe nazwiska osób wymieniających je. Kolekcja służyła mieszkańcom Warszawy do 13 grudnia 1981, kiedy to, w czasie stanu wojennego „reprezentanci władzy” spalili wszystkie prace i dokumenty Galerii Repassage, które nie zdążono wcześniej ukryć..

© Elżbieta Dembińska-Cieślar01c Chaussure débout

 

«Zbieramy, wymieniamy i pożyczamy używane buty. Buty pochodzą od ludzi znanych z imienia. Przymiarka butów używanych to nawiązanie kontaktu z byłymi użytkownikami!

PRZYMIERZAJCIE STOPY DO BUTÓW.

Przymierzając pamiętajcie o butach używanych wam niedostępnych, noszonych aktualnie, a także o obuwiu noszonym w dawnych czasach.

Przymierzając pamiętajcie o butach wyrzuconych, chomikowanych, przekazywanych, a także o tych, które z człowiekiem leżą w ziemi.
Buty w komisie. Buty w Auschwitz. Buty w obrazie. Buty starzyzna.
MÓJ BUT.

W nikłych śladach odcisków, wykrzywień, zniszczeń zawarta jest historia człowieka, jego postawy. PRZYMIERZAJCIE STOPY DO BUTÓW! Przymiarka używanych butów to nawiązanie kontaktu z byłymi użytkownikami.»

 

© Elżbieta Dembińska-Cieślar

SUR LE MÊME THÈME                          NA TEN SAM TEMAT